Egipt – last minute z Krakowa

Egipt przyciąga turystów egzotycznością, statusem historycznym, pustynnymi krajobrazami i… nowoczesnymi parkami wodnymi. Jedna z najstarszych cywilizacji, położona między dwoma morzami na pograniczu dwóch kontynentów, stała się wakacyjnym marzeniem dla wielu poszukiwaczy przygód. Dlaczego warto wybrać wakacje w Egipcie?

Egipt Last Miute – z Krakowa do Egiptu

Sztuka, technologia i wierzenia Egipcjan wciąż wzbudzają w nas ciekawość. Tajemnice technologii powstania piramid przyciągają zaintrygowanych historią turystów. Monolityczny pomnik Sfinksa z 2550 roku p.n.e., jest powodem snucia różnych teorii na pograniczu nauki, magii i religii. Na jego temat powstają grube księgi, podejmujące dyskusje o magicznych właściwościach wapiennego posągu. Egipt kusi tajemniczością ukrytą w nietypowym dla nas krajobrazie.

Jak już odwiedzicie grobowce faraonów z kompleksem sal i korytarzy w Dolinie Królów, Świątynię Luksorską w Tebach, Świątynię Karnaku, najstarsze piramidy w Egipcie, Świątynię w Abu Simbel, docenicie spokój i harmonię wspaniałych raf koralowych, ciesząc się piaszczystą plażą i turkusowym morzem. W Egipcie polecamy wycieczkę na Saharę, gdzie możecie odkryć pustynny krajobraz. Nie zapomnijcie wieczorem spojrzeć w górę, by Droga Mleczna i spadające gwiazdy trwale zapisały się w Waszej pamięci.

Atrakcje Egiptu są na wyciągnięcie ręki

Wakacje w Egipcie dostępne są w bardzo korzystnej cenie. Infrastruktura turystyczna jest tu dobrze rozwinięta. W zależności od wybranej opcji wyjazdu masz szansę poznać niesamowitą kulturę Egipcjan, odbyć podróż w czasie i odebrać porządną lekcję historii, a jednocześnie aktywnie odpocząć korzystając z możliwości uprawiania sportów wodnych.

Fani aktywności doceniają warunki do windsurfingu, kitesurfingu, parasailngu i innych sportów, zapewniających dawkę adrenaliny. Podziwiać możemy tu rafy koralowe, nurkując w wodach Morza Czerwonego. Aktywnie spędzać czas mogą zarówno doświadczeni, jak i ci, którzy przygodę ze sportami wodnymi dopiero zaczynają. W Egipcie znajduje się wiele szkół, oferujących kursy na wielu poziomach, w tym także dla dzieci.

Osoby doceniające walory natury i zwracające uwagę na klimat miejsca, w jakim odpoczywają, z pewnością skuszą się na wakacje w Egipcie na Białym Wybrzeżu Śródziemnomorskim. Spragnieni wypoczynku na nienaruszonym odcinku wybrzeża, mogą oddać się chwilom relaksu na białej plaży rozciągającej się od El-Alamein do małej miejscowości Masra Matruh. Oprócz wspaniałych widoków, jakimi będziecie się cieszyć, zażyjecie tu kąpieli klimatycznej – panuje tu nietypowa aura. Klimat jest łagodniejszy niż latem w miejscowościach nad Morzem Czerwonym.

Dlaczego warto wybrać Last Minute w Egipcie?

Wonder Travel tworzą ludzie z pasją do podróżowania, dla nas najważniejsza jest jakość usług, które oferujemy. Jesteśmy doświadczonym touroperatorem, współpracujemy z najlepszymi biurami podróży.

Wysoki standard hoteli z miłą obsługą hotelową, stała opieka rezydenta oraz profesjonalne, indywidualne podejście do każdego Klienta to gwarancja stuprocentowej satysfakcji z wakacji spędzonych w Egipcie.

 

Wycieczki: